Zamek Gniew

Hotel Zamek Gniew – recenzja

Do tej pory jako Ambasador KidsTravel odwiedziliśmy dwa hotele, które zauroczyły nas dostosowaniem do potrzeb dzieci. Oba otrzymały naszą rekomendację i z przyjemnością tam wrócimy. Tym razem pod naszą wnikliwą ocenę został poddany Hotel Zamek w Gniewie. Byłam w tym miejscu naście lat temu podczas pleneru artystycznego, więc jechałam tam z przyjemnością. Dzieci na wieść o zamku, który mamy odwiedzić były zachwycone.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 

Dojazd z Gdańsk to dosłownie godzinka, więc idealnie na podróż z dzieckiem. Na miejsce trafiliśmy bez problemu, piękna sceneria robi wrażenie od pierwszych chwil. W recepcji przywitały nas panie i sprawnie załatwiliśmy wszelkie formalności. Póki co specjalnych atrakcji dla dzieci nie zauważyłam, więc stopniowo o nie dopytywałam.

Hotel jest zdecydowanie eleganckim miejscem, stylowo urządzonym i pięknie położonym tuż nad Wisłą. Z pokoju widok na zamek wprawia w dobry nastrój. Jednak my przyjechaliśmy tu ocenić, czy to dobre miejsce na wypoczynek z dziećmi.

 

Pokój i budynek

Hotel Zamek Gniew to tak naprawdę dwa oddzielne budynki. Jeden to „Hotel Rycerski”, a drugi „Pałac Marysieńki”. My mieliśmy pokój w hotelu rycerskim, gdzie mieści się również restauracja i kącik z malowankami. Aby skorzystać ze SPA, pokoiku zabaw czy zagrać w biliarda musimy przejść do drugiego budynku hotelu. Zapewne latem to nie jest uciążliwe, ale zimą… W hotelu są schody, ale jeśli mamy wózek możemy skorzystać z windy. Nasz pokój był duży i przestrzenny więc spokojnie można było odpocząć. Z balkonu jest widok na zamek oraz na Wisłę, bardzo przyjemnie można tam odpocząć wieczorem, gdy dzieci zasną.

 

gniew (2)

 

Gastronomia

Tu Hotel otrzymuje największy plus, bo jedzenie jest bardzo smaczne. Duży wybór dostosowany zarówno do podniebień dorosłych jak i dzieci. W eleganckim wnętrzu restauracji każdy znajdzie coś smacznego dla siebie. W restauracji jest kącik z malowankami, krzesełka do karmienia dzieci, menu dla maluchów.

 

gniew (3)

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Atrakcje dla dzieci

Największa atrakcją był turniej rycerski, który miał się rozpocząć w sobotę, więc musieliśmy sobie zorganizować sami piątkowe popołudnie. Na szczęście hotel dysponuje kilkoma rowerami więc wybraliśmy się na spacer do Miasta i na przejażdżkę rowerową nad Wisłę. Widoki są przepiękne, a miejsce bardzo urokliwe, więc czas nam zleciał bardzo szybko. Po powrocie dzieci pobawiły się trochę na zewnętrznym placu zabaw tuż przy zamku. My w tym czasie mogliśmy chwilę odpocząć.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Czytałam, na stronie informacyjnej hotelu, że są tu kąciki dla dzieci, więc zaczęłam o nie dopytywać. Jeden jest w hotelu Marysieńki tuż obok naszego. Jest to mały pokoik z kolorową wykładziną i kilkoma gadżetami dla dzieci typu domek, bujaczek, kilka pluszaków, gry, kredki, kartki, klocki i kilka zabawek… z pewnością dla malucha coś się znajdzie, aby przez chwilę go zainteresować.  Dla starszaków w mojej ocenie za mało było tam angażujących  zabawek, gdyż dzieci już po chwili się nudziły.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

gniew (11)

Drugi kącik zabawy mieścił się w hotelu w którym spaliśmy i jedliśmy posiłki. W rogu sali jest stolik z kredkami, kolorowankami, pluszakami i pudełkiem klocków. Podsumowując: Duży plus dla hotelu za stworzeni takich miejsc dla dzieci, ale zdecydowanie te kąciki wymagają dopracowania i urozmaicenia.

Jeżeli postanowicie zagrać w biliarda, który jest blisko pokoju zabaw, miejcie na uwadze, że po kije trzeba było iść do recepcji hotelu w drugim budynku. Gra w bilard pozwoliła zając dzieci na kolejne kilkanaście minut, aczkolwiek jest to propozycja dla starszych dzieci, a nawet bym powiedziała dla młodzieży.

Największą atrakcją było małe zoo tuż przy zamku. Oglądaliśmy kury, indyki, kaczki, kozy, zające i inne zwierzątka. Była również ścianka wspinaczkowa, ale niestety nieczynna.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

I uwaga drastyczne!

Zwiedzanie zamku zostawiliśmy sobie na sobotni poranek. Tuż po śniadaniu wybraliśmy się na zwiedzanie z przewodnikiem. Miła Pani w stroju z epoki opowiadała historię tego miejsca. Miała być atrakcja, a był strach i zostały nieprzyjemne wrażenia. W sali jest bardzo ciemno, w tle słychać odtwarzane jęki, krzyki i niepokojące dźwięki, a pani pokazując kolejne przyrządy opowiadała szczegółowo jak dane urządzenie miażdży, kaleczy czy rozcina człowieka… 

Pominę już szczegóły, ale na tyle mnie to dotknęło i zraziło, że postanowiłam o tym wspomnieć, bo niewątpliwie miała to być atrakcja dla dzieci. Nikt nie poinformował mnie, widząc małe dzieci jak wygląda zwiedzanie sali tortu! Zdecydowanie odradzam wizytę w tej sali dla maluchów! Młodszy syn długi czas o tym opowiadał przeżywając jak te urządzenia krzywdzą ludzi, a starszy syn skarżył się, że ciągle słyszy w głowie te krzyki i nie może zasnąć.

Nas szczęście około południa rozpoczęły się pierwsze walki rycerskie, które są bez wątpliwości największą atrakcją tego miejsca. Prawdziwi rycerze, konie, stroje z epoki i niezwykły klimat tego turnieju pozostanie w naszej pamięci na długo. Dzieci były zachwycone i chętnie kibicowały rycerzom podczas pojedynków.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podsumowanie

Hotel znajduje się w bardzo urokliwym miejscu tuż na Wisłą. To mieszanka historii, komfortu i niezwykłego klimatu. Zdecydowanie fajne miejsce na weekendowy odpoczynek, który warto zaplanować podczas odbywających się tam licznie turniejów rycerskich.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pobyt w hotelu wspominamy miło głównie za sprawą Turnieju Rycerskiego, wycieczki rowerowej i małego zoo. Zdecydowanie jest to miejsce godne uwagi i odwiedzenia z dziećmi, a nocleg w tym wyjątkowym miejscu pozwoli poczuć klimat dawnych lat. Czy jest to hotel na odpoczynek z dzieckiem i dłuższy pobyt? Sami musicie zdecydować jakie macie oczekiwania i jakich atrakcji szukacie. Dla nas weekendowy wypoczynek był wystarczający. Podczas pobytu przeżyliśmy sporo emocji i z bagażem wspomnień wróciliśmy zadowoleni do domu.

Choć w hotelu było kilka niedociągnięć o których wspomniałam w recenzji, to jednak spełnia on większość restrykcyjnych wymagań z listy Kids Travel i otrzymuje rekomendację miejsca przyjaznego rodzinom z dziećmi.

 

rekomendacja KidsTravel

 

Ambasador KidsTravel - Ewa Wojtan

Autor recenzji oraz zdjęć: ambasador Ewa Wojtan

autor bloga: www.mojedziecikreatywnie.pl

 
 

Patronat medialny akcji Ambasador KidsTravel

dzieckowpodrozy-300x81

logo-together-300x98

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *